Планові технічні роботи з підготовки мережі до запуску LTE на частотах 900 МГц

  • 27 Май 2020
  • 5 ответов
  • 198 просмотров

Уровень пользователя 7
Отправить значок +3

З 5 квітня 2020 року команда Київстар розпочне роботи з модернізації базових станцій, розташованих переважно у сільській місцевості та вздовж автотрас, для запуску 4G на частотах 900 МГц. Під час проведення технічних робіт окремі базові станції будуть відключатись на короткий час, при цьому працюючі базові станції  нестимуть підвищене навантаження. Як результат, можливе нетривале зниження якості надання окремих телекомпослуг, що не матиме критичного впливу на загальну якість послуг у мережі. Київстар інформуватиме абонентів про початок робіт у тому чи іншому населеному пункті за допомогою SMS.

Розвиток зв’язку 4G у селах й на автодорогах є задачею державної ваги. За планами Уряду країни, до 2024 року має бути забезпечено 95% покриття транспортної інфраструктури, населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів доступом до високошвидкісного інтернету. Покращення доступу до мобільного інтернету дасть можливість кожному громадянину й усій країні повноцінно користуватися перевагами цифрового світу, зокрема у сферах освіти, медицини, електронної комерції, адміністративних послуг, тощо. Київстар постійно інвестує значні кошти у розвиток мережі, щоб наші клієнти залишались на зв’язку й користуватись якісно новими мобільними технологіями.

 

Дати початку робіт з модернізації базових станцій по областях.

  • 5 квітня 2020 року: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська.
  • 25 травня 2020 року: Вінницька, Житомирська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька.
  • 31 травня 2020 року: Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська.
  • 14 червня 2020 року: Полтавська, Сумська, Чернігівська.
  • 21 червня 2020 року: Дніпропетровська, Херсонська.
  • 5 липня 2020 року: Харківська, Запорізька.
  • 19 липня 2020 року: Донецька, Луганська.

5 Ответы

Уровень пользователя 7
Отправить значок +2

Нарешті Київстар хочаб якусь інформацію зодо розвитку мережі надав.

Щодо покращення покриття - надважливим є оновлення до IMS ядра задля роботи VoLTE та Wi-Fi Calling.
Зараз багато де 2G/3G мережі немає взагалі, якщо мова про будівлі, тому для абонентів буде дуже важливо мати можливість телефонувати через Wi-Fi вдома чи LTE мережі, котра ловитиме набагато краще за 2G, через більшу завадостійкість.

Прошу звернути на це увагу.

Також, оскільки це 900 МГц, важливо запустити й eSIM, бо саме для пристроїв носимої электроніки, котрі використовують лише eSIM, 900 МГц є найважливішою частиною мережі, через малий розмір пристроїв. А запускати всеодно необхідно, бо 2020й рік на дворі та усі нові пристрої підтримують eSIM, а деякі оператори (3mob, Lifecell) вже давно запустили, а Vodafone запустить влітку.

1800 МГц лучше чем 900

Уровень пользователя 7
Отправить значок +1

@kikiwora зная Киевстар, о wi-fi calling можете забыть. Это не те товарищи, которые позволят вам через свою подсистему, даже посредством wi-fi, общаться бесплатно со всеми удобствами. Голову на отсечение даю, что VoLTE появится только после полного запуска 4 g на низких частотах и не ранее. Точно не в этом году. Ибо смысла вкладываться КС в модернизацию ядра сети совсем нет, так как последняя ещё очень фрагментирована.

Уровень пользователя 7
Отправить значок +1

Тема типа найди десять отличий?)) https://community.kyivstar.ua/novini-spilnoti-ta-kompaniji-34/planovi-tehnichni-roboti-z-pidgotovki-merezhi-do-zapusku-lte-na-chastotah-900-mgc-31449

Уровень пользователя 7
Отправить значок +2

1800 МГц лучше чем 900

Отличаются как очко и вагина, у каждого своё назначение, нельзя сказать что какая-то частота лучше.

900 добивает намного дальше и имеет куда лучшую проникаемость, т.е., обеспечивает стабильную и надёжную связь, в том числе и в подвалах и помещениях, но имеет низкую ёмкость и скорость, в то время как 2600 работает с точностью да наоборот - огромная пропускная способность, но останавливается одной тонкой стенкой здания и даже на километр диаметром не даёт покрытия. 1800 где-то по середине.

Для полноценного покрытия нужны все три частоты, аналогично с Wi-Fi 5ГГц + 2.4 ГГц, когда устройства роумят между ними.

Ответить