Решено

Чому немає LTE у роумінгу?

• 28 Ноябрь 2017
  • 44 ответы
  • 35918 просмотров

Уровень пользователя 3
Отправить значок +1
Вітаю.
Досить часто подорожую або буваю у відрядженні закордоном.
Колись купував місцеві сімки і був інтернет LTE від місцевих операторів.
Останні 2 роки користуюсь роумінгом від Kyivstar, так як тарифи досить непогані.
Тільки є один нюанс - можна користуватись тільки 3G / 2G(EDGE). Чому у київстарівському роумінгу відсутній LTE
icon

Лучший ответ kikiwora 9 Февраль 2018, 22:08

Насколько мне известно, для того чтобы работал LTE в роуминге, должно быть установлено (и включено в правильный режим) соответствующее оборудование с поддержкой LTE, ну и конечно же соответсвующий договор (зависит от страны).

У Киевстара с оборудованием не все так хорошо как у Lifecell (у них и LTE уже светиться в нескольких городах и роуминг в LTE работает, причём без ограничения по скорости).

Поскольку LTE уже запускают по полной и возможность использования его в роуминге появится очень скоро, если уже не появилась.

Например, в Харькове LTE сеть Киевстара сканируется в некотором месте, но правда в отличии от Lifecell туда не пускает.
Просмотр оригинала

44 Ответы

Уровень пользователя 7
Отправить значок +4
Связанно это с несколькими причинами.
1. Пока Киевстар не запустит 4G Вы не сможете пользоваться им даже в роуминге.
2. Когда компания Киевстар запустит 4G что б пользоваться услугой (и на Украине и в роуминге), Ваша сим карта должна данную технологию поддерживать.
Уровень пользователя 3
Отправить значок +1
Якщо стосовно сімки зрозуміло, але

1. Пока Киевстар не запустит 4G Вы не сможете пользоваться им даже в роуминге.

Як це пов'язано?
То ж буде конкурс на частоти під 4G всередині країни, чому Kyivstar (чи то всі іноземні оператори) не дають доступу 4G
Уровень пользователя 7
Отправить значок +4
@nikemax2007 ну видимо пока Киевстар не запустит программное обеспечение на своем оборудовании, доступ к данной технологии для клиентов закрыт.
Уровень пользователя 3
Отправить значок +1
Чому ж не запустить ? :-)
Єдине особисте припущення, яке приходить на думку: принцип взаємності. Мовляв, чому якийсь умовний італійський Wind має надавати технологію LTE абонентам Kyivstar, коли абоненти умовного Wind не матимуть такої змоги в мережі Kyivstar в Україні і максимум на що можуть розраховувати - 3G
Уровень пользователя 7
Отправить значок +4
@nikemax2007 ну в такие подробности если честно я не вникал 🙂
Уровень пользователя 7
Отправить значок +1
@nikemax2007 а может у вас в смартфон есть переключатель в 3G установлен. Думаю ?...
Роуминг это маршрут через ПО партнера у которого LTE поддержка существует.

А от киевстар зависит только передать часть денег тому партнёру, который принял в свой улей абонентов.
Уровень пользователя 7
Отправить значок +2
Насколько мне известно, для того чтобы работал LTE в роуминге, должно быть установлено (и включено в правильный режим) соответствующее оборудование с поддержкой LTE, ну и конечно же соответсвующий договор (зависит от страны).

У Киевстара с оборудованием не все так хорошо как у Lifecell (у них и LTE уже светиться в нескольких городах и роуминг в LTE работает, причём без ограничения по скорости).

Поскольку LTE уже запускают по полной и возможность использования его в роуминге появится очень скоро, если уже не появилась.

Например, в Харькове LTE сеть Киевстара сканируется в некотором месте, но правда в отличии от Lifecell туда не пускает.
Возьми Orange Mundo и будет тебе счастье, при этом цена интернета, в Европе, в разы меньше.
Уровень пользователя 3
Отправить значок +1
Тема доволі актуальна.
@Kyivstar вже як 2 місяців запустив LTE на 2600MHz.
Чи є 4G(LTE) в роумінгу? Чи поки все так само - максимум 3G
Уровень пользователя 7
Отправить значок +2
@nikemax2007, послуги LTE в роумінгу вже доступні в таких країнах:
-з 05.06.2018 р. в Іспанії, Угорщині, Італії (тільки для абонентів "Київстар", послуги недоступні колишнім абонентам "Beeline");
-з 07.06.2018 р. в Швейцарії, Росії (для абонентів "Київстар" та колишніх "Beeline");
-з 08.06.2018 р в Бельгії (тільки для абонентів "Київстар", послуги недоступні колишнім абонентам "Beeline").
Уровень пользователя 3
Отправить значок +1
@Xomyak, круто, дякую, якраз в Іспанію зібрався у відпустку :-)
Я так розумію і на 1800MHz там (у роумінгу) будуть доступні, а не тільки 2600MHz?
Уровень пользователя 7
Отправить значок +2
@Xomun123 Круто, дякую, якраз в Іспанію зібрався у відпустку :-)
Я так розумію і на 1800MHz там (у роумінгу) будуть доступні, а не тільки 2600MHz?

Так. Бо необхідна наявність відповідних хостів у оператор (Київстара), а частоти це лише носій інформації до станції оператора-посредника (у ромігну), який далі ці данні комутує до Київстару.
Ви можете користуватись LTE на будь-якій частоті, модуляції та часо-частотному розподілу.

Але мені цікаво, чому послуга LTE у роумінгу доступна лише у деяких країнах, а не у усіх, де є роумінг. Мабудь, для цього необхідно укладати якісь угоди та вносити певні правки до обладнання іноземних операторів (але я не знаю які саме і від чого це залежить).
Уровень пользователя 3
Отправить значок +1
@kikiwora Я не являюсь спеціалістом в даній області, але наврядчи справа в хостах.
Але:
  1. Хости можна було створитище пару років тому, для цього ліцензія НКРЗІ не потрібна. Тому користування тим же самим 3G (чи вже новим 4G) було можливе ще до запуску його в Україні. Все, що для цього потрібно, аби місцевий оператор його надавав.
  2. Гадаю причина в іншому, я вже згадував, тут скоріш за все принцип взаємності. Якщо умовний німецький T-Mobile надає послуги 4G абонентам українського Kyivstar у своїй мережі - абоненти німеців мають розраховувати на теж саме. Якщо інакше: невзаємно, несправедливо і т.д.
  3. Зараз @Kyivstar заключає договори з іноземними операторами поетапно, саме тому, не все відразу, а:
послуги LTE в роумінгу вже доступні в таких країнах:
-з 05.06.2018 р. в Іспанії, Угорщині, Італії (тільки для абонентів "Київстар", послуги недоступні колишнім абонентам "Beeline");
-з 07.06.2018 р. в Швейцарії, Росії (для абонентів "Київстар" та колишніх "Beeline");
-з 08.06.2018 р в Бельгії (тільки для абонентів "Київстар", послуги недоступні колишнім абонентам "Beeline").

Власне, оскільки це все допущення, не зовсім зрозуміло, чи наприклад зможуть абоненти iPhone 5S користуватись 4G, так як 2600 MHz там не підтримується. Власне питання в тому, чи буде надавати цю послугу іноземний оператор, оскільки його абоненти в роумінгу в Україні не можуть розраховувавати поки на 1800 MHz.

Буду вдячний @Kyivstar , @Xomyak за відповіді 🙂
Уровень пользователя 5
Отправить значок +1
@nikemax2007, у роумінгу 4G буде працювати на тих частотах, на яких працює роумінг партнер (закордонний оператор). Якщо закордонний оператор надає послуги на 1800 і ваш телефон підтримує цю хвилю, то будете користуватись 🙂
Уровень пользователя 3
Отправить значок +1
@Kyivstar , @Xomyak, @Katrine
Наразі знаходжусь в Барселоні (Іспанія), а 4G (LTE) так і немає, хоча згідно вашим повідомленням мали б бути:

В чому власне причина? ?
Уровень пользователя 5
Отправить значок +1
@nikemax2007, такая ситуация может быть, если:
  • ваш номер бывший билайн
  • если испанский оператор не предоставляет услуг 4G.
Пожалуйста, попробуйте переподключиться к другому оператору, например. в ручном режиме попробовать соединение с другим оператором.
Уровень пользователя 3
Отправить значок +1
@Katrine підключався до Movistar та Orange - скрізь максимум 3G, до vodafone не вдається підкоючитись, YOIGO - MVNO на базі Orange. Всі вищеперераховані оператори запустили 4G і покрили більше 90% території Іспанії

Уровень пользователя 5
Отправить значок +1
nikemax2007, пожалуйста, обратитесь к нашим операторам в онлайн-чат сообщить о ситуации, передадим для проверки. Заранее спасибо.
У Будапешті в роумінгу працює в LTE, позавчора перевірив
Уровень пользователя 1
@nikemax2007, послуги LTE в роумінгу вже доступні в таких країнах:

Я колишній абонент білайн і зараз у Швейцарії. Немає 4G!!! Та й яка різниця у мене білайн чи ні. Його вже не існує і він давно належить і є частиною Київстар. Я користувався місцевими по Європі, бо 3G яке часто перетворюється 2G не вартує тих грошей які Київстар бере. Хай я переплачу, але матиму стабільний 4G+.
Уровень пользователя 7
Отправить значок +2
@Yuriy_K, як і вказано в моєму повідомлені, якщо номер раніше належав мережі "Beeline", то LTE працювати не буде. На жаль, це технічні особливості обслуговування цих сім-карт.
Швидкість 2G/3G/4G за кордоном надається саме закордонним оператором в мережі котрого зареєструвались. Компанія "Київстар" надає послуги лише на території України.
Работает ли 4G в таких городах Европы: Братислава, Будапешт, Брно, Берлин?
Уровень пользователя 7
Отправить значок +1
В Венгрии, Словакии работает а вот в Германии еще нет 😞
Уровень пользователя 7
Отправить значок +2
Насколько мне изветсно, официально Киевстар о запуске LTE-роуминга не сообщал.
Но в некоторых странах оно уже работает. Т.е., процесс идёт.
Уровень пользователя 7
Отправить значок +2
@VladyslavN, сможете пользоваться 4G в Братиславе и Будапеште😉

Ответить